Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika-veletrhy

  

Veletrhy, kterých se zúčastníme: 

Veletrh fiktivních firem – Příbram
Dne 11. Listopadu 2010 se v Příbrami konal veletrh fiktivních firem. Naše firma Cleaners, s. r. o. společně s PPFB se vydala brzy ráno na cestu do města horníků.
Po prozpívané cestě jsme dorazili na místo, rychle připravili, co bylo třeba a rovnou po hlavě jsme pustili do obchodování. Ze začátku to vypadalo, že skoro žádná práce nebude, protože většina zákazníků přicházela pouze do PPFB si pro peníze, aby vůbec mohli obchodovat a kupovat si pro sebe různé fiktivní radosti. Však po pár nahozených návnadách a lákadlech k našemu stánku se zákazníci jen hrnuli. I my jsme nakupovali u jiných firem a tak se nelekněte, až budete v naší firmě a vyskočí na Vás náš fiktivní bílý tygr J.
Den se pomalu uchýlil ke konci, a tak jsme potěšení našimi výdělky a nákupy se sbalili a odjeli opět domů. Už teď se těším na další veletrh.
Andrea Mišurcová

 

Veletrh fiktivních firem - Plzeň

Náš druhý veletrh se konal v Plzni hned ve dvou dnech: 8. a 9. prosince 2010.
Ve středu 8. prosince jsme přijeli a usadili se ke dvoum stolům, načež nám jeden vzali pro další firmu. Konaly se prezentace fiktivních firem, abysme věděli, čím se vlastně zabývají. Bohužel, my jsme prezentaci neměli, takže jsme se dívali na nafialovělé plátno, na které se promítaly prezentace. Ony prezentace se však každou chvíli sekaly a byly vyhlašovány přestávky, takže jsme byli rádi, když jsme ve 2 hodiny odpoledne odešli domů a nechali tam ostatní firmy sedět až do pěti.

 Kateřina Raschiková

 

Veletrh v Praze

 

Veletrh se konal dne 26.ledna 2011. Okolo sedmé hodiny ranní jsme vyrazili na hodinovou cestu do Prahy.Konalo se to v Obchodní akademii.Škola byla velmi pěkná a velká.Kladem byly velké skříňky a možnost nosit venkovní obuv.Podařilo se nám prodat náš sortiment a uzavřít některé smlouvy. Na průběh veletrhu dohlížel zakladatel Fiktivních firem v České Republice, přišli k nám zákazníci, kteří mluvili různými jazyky. Veletrh končil ve dvě hodiny a byl zakončen slavnostním vyhlášením výsledků.
 
 
Sarah Valenzová, Barbora Piklová
                

 

Veletrh v Sokolově

 

 
Je den 24.2.2011 a my se v 6:30 vypravili do Sokolova na veletrh, který pořádala střední škola živnostenská Sokolov. Když naše auto pomocí navigace dojelo do cíle, dostali jsme pamětní list, program a stůl, na který dostaly své místo naše věci určené k propagaci firmy, notebook, faktury a smlouvy. Přidělené židličky jsme hned zatížili svou váhou a rozhlédly se okolo. Na tomto veletrhu bylo 35 jiných fiktivních firem, které přitahovaly více pozornosti než naše firma. Veletrh trval okolo 5 hodin.Uzavřeli jsme smlouvu na svoz odpadu a prodali některé své zboží. Mezitím probíhal velmi bohatý doprovodný program, jako například taneční vystoupení, módní přehlídka apod. V průběhu veletrhu k nám chodili zástupci různých škol, kteří hodnotili náš stánek, projev a pohotovost.
Blížila se třináctá hodina a my jsme už čekaly na konec. Před halou, kde se veletrhy konaly, byli zástupci asi ze tří škol, kde předváděli své umění, které se naučili ve své škole. Nejvíce nás zaujala cukrářská škola, kde jsme si mohli sami vyrobit perníček nebo marcipánovou růžičku (mňam) a všechno zadarmo. Tam jsme si krátily čas. O půl druhé už jsme mohli naskákat do auta a ujet.

Kateřina Raschiková

 

Veletrh v Mostě

V šest padesát jsme se se zástupci fiktivní banky sešli před školou, abychom spolu uskutečnili další cestu na veletrh, tentokrát do Mostu.
                        Veletrh se konal ve Vyšší odborné škole ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole a byl to XI. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem, kterých se zde zúčastnilo 30.
                        Slavnostní zahájení bylo v 10:30, a od 10:45 se mohlo obchodovat. Nám se podařilo uzavřít 5 smluv o svozu odpadu a prodat několik (hlavně žlutých) popelnic. Dozvěděli jsme se něco o tom, jak mají vypadat vizitky a katalogy a nasbírali mnoho inspirace od jiných firem.

                       Veletrh oficiálně skončil v 16:00 hodin a byly vyhlášeny výsledky soutěží (hodnocení katalogu, prezentace a stánek) 

Kateřina Raschiková

 

 

 Veletrh v Příbrami
Dne 10. 11. 2011 jsme se s fiktivní bankou sešli ráno ve škole a vyrazili, tentokrát směr Příbram.
                Za fiktivní firmu Cleaners jsme jely tři: Kačka Bystřická, Bára Kuchyňková a Katka Raschiková. Naše dvě „druhačky“ si vedly skvěle – naháněly k našemu stánku lidi. Katka nestíhala prodávat a vypisovat faktury, proto občas potřebovala pomoc. Prodávaly jsme hlavně plastové popelnice a odpadkové koše do kanceláří na tříděný odpad.
Tržby šly lépe než v Mostě. S tímto dobrým pocitem jsme si po skončení veletrhu prohlédli náměstí Příbrami, zastavili se na zaslouženou kávu a odjeli do Plzně.

Kateřina Raschiková